Opinie o Nas
Rozbieramy sen na części pierwsze
Rozbieramy sen na części pierwsze

--- Rozbieramy sen na części pierwsze ---

 

Czy sen jest nam w ogóle potrzebny?

 

Sen jest jedną z podstawowych i najważniejszych funkcji naszego ciała. To właśnie on zapewnia organizmowi odpowiedni odpoczynek oraz przywraca substancje chemiczne w mózgu. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że sen poprawia i utrzymuje dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne? Musimy wiedzieć, że nasza energia i kondycja kolejnego dnia, jest w ogromnej mierze zależna, od tego, jak dobrze spaliśmy. Co więcej, mała ilość snu na dłuższą metę jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia.

 

Czy brak snu jest przyczyną wielu chorób?

 

Niestety, ale tak. Brak snu może wpływać na powstawanie chorób takich jak: otyłość, nadciśnienie, problemy sercowo-naczyniowe. Ponadto, brak snu jest również przyczyną wielu wypadków. Dochodzenia wykazały, że katastrofy, które miały miejsce (np. w Czarnobylu) były spowodowane przez przemęczenie pracowników, którzy przez dłuższy czas byli pozbawieniu snu.

 

Jedź bezpiecznie

 

Według badania przeprowadzonego przez National Sleep Foundation, blisko 60% kierowców (ok. 168mln osób), podczas prowadzenia pojazdów, było sennych. Jedna trzecia ankietowanych przyznała, że podczas prowadzenia samochodu zasnęła. Niestety, ale tego typu sytuacje prowadzą do tragedii. Według National Highway Traffic Administrator, kierowcy, którzy są pozbawieniu snu, odpowiadają za ok. 100 000 wypadków. Kolejne badania wykazały, że ta liczba nadal rośnie, a sytuacja cały czas się pogarsza.8000 ofiar śmiertelnych, 500 000 poniesionych obrażeń w ciągu roku, to nie są puste liczby, ale ludzkie życie i zdrowie.

 

Przeliczmy nasz sen, na korzyści

 

- Sen wspiera funkcjonowanie mózgu

To właśnie podczas odpoczynku ciała, nasz mózg ma szansę na odpowiednie przygotowanie się do kolejnego dnia. Mózg odpowiada za połączenie z komórkami i tkankami w ciele, przez co poprawia naszą pamięć i sprzyja owocnemu uczeniu się. Zatem nietrudno się domyślić, że brak snu jest przyczyną zmniejszonej koncentracji, oraz problemów z podstawowymi funkcjami tj. podejmowanie decyzji, czy bardzo ważnym kontrolowaniem emocji.  

 

- Sen wspiera rozwój najmłodszych

Dobry wypoczynek jest podstawą do prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci i młodzieży. To dzięki odpowiedniej dawce snu ich funkcje poznawcze są odpowiednie. W momencie gdy zaczyna brakować czasu na wystarczająco długi sen, bardzo szybko można zauważyć u najmłodszych gorsze wyniki w nauce i trudność koncentracji.

 

- Sen wspiera zdrowie fizyczne

W zdrowym ciele, zdrowy … sen? Nie od dzisiaj wiadomo, że utrzymanie poprawnego zdrowia fizycznego jest trudne. Jednak zanim zaczniemy szukać odpowiednich diet i ćwiczeń, skupmy się najpierw na odpowiednim śnie. Nawet sobie nie wyobrażacie, jak wiele może on zmienić w waszym życiu. To właśnie w momencie, kiedy wasze ciało znajduje się w stanie spoczynku, rozpoczyna się proces regeneracji i leczenia różnych narządów. Dla łatwiejszego i lepszego snu polecamy używać opaski na oczy do spania.

 

 

BEZPŁATNA DOSTAWA OD 99 zł. WYSYŁKA W 24h

PROFESJONALNE DORADZTWO

MASZ CZAS NA ZWROT 30 DNI

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl